Проблемът не в парите за инвитро процедури, а е в нормативната уредба. Това заяви в „Интервюто в Новините на NOVA” министърът на здравеопазването доктор Галя Кондева. Тя поясни, че и в момента има средства за асистирана репродукция, но има необходимост от промени в правилника на Центъра и оптимизиране на дейностите, които се заплащат от държавата.
„Продължаваме промяната“ ще внесе искане до Финансовото министерство спешно да даде обяснения защо с постановление са орязани средства от фонда за инвитро процедурите, както и от средствата за научни изследвания и иновации - за да ги насочи към земеделците и така да си плати такса „спокойствие“ срещу протести.