ГЕРБ, ДПС и ИТН гласуваха заедно да премахнат конкуренцията за потенциалния строител на новите мощности за АЕЦ „Козлодуй“. Това означава, че тези „атомни енергетици“ в залата решиха, че само една фирма може да строи. Имаше доклад от министъра, според който поне две фирми трябва да бъдат допуснати, но не – ГЕРБ, ДПС и ИТН решиха, че само една фирма може да строи.