„Кризата с боклука в София е причинена от грешни политически решения. Повече от 15 години ние от БСП предлагаме едно и също нещо – а именно че общината трябва да се заеме с комуналните услуги – да чисти, да извозва, почиства пътищата от сняг и така нататък. 35 години десните повтарят една и съща мантра, че общината и държавата не са добри стопани. Зад паравана на този лозунг се извършиха най-мафиотските приватизационни сделки в държавата и в Столична община.“
Френският президент събира днес лидерите на основните политически сили, за да търси изход от задълбочаващата се правителствена криза. След оставката на Себастиан Льокорню, Париж очаква ново име за премиер, докато напрежението между коалиционните партньори расте.
След дни на хаос и препълнени кофи, кметът Васил Терзиев обяви, че „Софекострой“ ще поеме сметосъбирането в три района на София. Договорът с турска фирма е почти готов, а кризата трябва да приключи още следващата седмица.