В деня, в който бях избрана за председател на НС обещах да бъда първа сред равни. За тези, които гласуваха за мен, и за тези, които не гласуваха за мен, каза тя. Заяви, че се старае да спазва този принцип с цел да се запази българският парламентаризъм.