„Призовавам ви да насочите гнева си към къщата на Борисов, а не към сградата на ЕК“, заяви председателят на МЕЧ Радостин Василев в кулоарите на парламента.
Ще се противопоставим на този бюджет до голяма степен, заяви Радостин Василев пред журналисти в кулоарите на Народното събрание. Той изрази мнение, че България не е готова за приемането на еврото и предсказа, че страната ще премине през много по-драматичен сценарий от Хърватия, което ще доведе до инфлационен натиск върху потребителите. Василев уточни, че не са против самото приемане на еврото, но смятат, че подготовката е недостатъчна.
"Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в нея, а и не мисля, че тази управляваща коалиция иска това да се случи."
Председателят на парламентарната група на „МЕЧ“ изрази недоволство от изслушването на министъра на финансите, наричайки го напълно излишно, и подчерта, че предложените от тях мерки за национализация са отхвърлени.
Лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев се ожали пред журналисти в парламента, че шефката на НС Наталия Киселова не била включила в днешния дневен ред, предложението на партията му за одържавяване на “Лукойл”.
Той добави, че управляващата коалиция на България днес е по-голяма от това което се вижда, а настоящото правителство продължава да изпълнява ултра либералните модели на демократите в САЩ.
Само ние се противопоставяме на това, за което мечтаха много българи през 2020 г. - да не виждат Борисов, Пеевски, Гешев-ците на висши държавни постове.