Александър Стуб заяви, че се обсъждат тристранни преговори между САЩ, Дания и Гренландия и засилване на сигурността в Арктика на фона на американските претенции към острова.
Върховният лидер Моджтаба Хаменей заяви, че американските бази в Близкия изток вече не са „защитени“, на фона на продължаващите удари и напрегнати преговори между Техеран и Вашингтон