Снимка: БГНЕС „Прогресивна България“ издигна кандидатурата на д-р Асен Меджидиев за подуправител на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).
Номинацията вече е публикувана на интернет страницата на Народното събрание.
Процедурата се провежда за избор на втори подуправител на НЗОК съгласно промените в Закона за здравното осигуряване.
По думите на заместник-председателя на здравната комисия Георги Илиев, срокът за назначаването на втори подуправител е изтекъл още на 5 ноември миналата година, поради което сега се пристъпва към попълване на длъжността. Мандатът на избрания кандидат ще бъде пет години.
Работил е в УМБАЛ „Св. Анна“ и УМБАЛСМ „Пирогов“, където е създал и оглавил първото отделение по УНГ заболявания.
В професионалната си кариера е преминал редица специализации в чужбина, сред които в университетската болница „Шарите“ в Берлин, както и в медицински центрове в Загреб и Берн. През 2010 г. е придобил и квалификация по здравен мениджмънт.
Освен клиничната си дейност, д-р Меджидиев е ръководил различни медицински структури и е инициирал национални здравни програми, сред които „Детско здраве – Пирогов“.
В периода 2022–2023 г. е бил служебен министър на здравеопазването.






