Снимка: Фейсбук Два трамвая катастрофираха в района на кръстовището между булевардите „Александър Стамболийски“ и „Константин Величков“ в София.
По информация на очевидци, публикувана в социалните мрежи, пътният инцидент е станал малко преди 13:00 ч. по линията на трамваите №8 и №10. След удара единият трамвай е излязъл от релсите, предаде БТА.
На ватмана на едната мотриса му е прилошало и е бил прегледан от екип на Спешна помощ. Няма пострадали пътници или служители на градския транспорт, съобщиха от СДВР.
Това е пореден инцидент с трамваи в столицата през последните месеци.
През април два подобни сблъсъка станаха отново на бул. „Константин Величков“, като тогава участваха мотриси по линии №11 и №22.
По данни от предишни инциденти, част от катастрофите с трамваи в София са свързани с неспазване на дистанция или нарушения на правилата за движение от страна на други участници в движението.






