Депутатът от „Възраждане“ Цончо Ганев отправи остри критики към действията на правителството, като акцентира върху новия държавен заем в размер на около 8 млрд. лева.
Според него страната продължава да увеличава задлъжнялостта си, която вече достига приблизително 60 млрд. лева. Той подчерта, че ежемесечно се изплащат около 205 млн. лева по поетите кредити.
„Това, което се случи вчера и поредният дълг, който България изтегли в размер на приблизително 8 милиарда лева е изключително лош сигнал за това, което се случва в страната“, заяви Ганев.
По думите му значителна част от средствата по Плана за възстановяване и устойчивост се насочват към проекти, свързани със „зеления преход“, включително саниране, батерии, вятърни генератори и соларни инсталации.
Депутатът постави въпроса дали до приемането на новия бюджет ще бъдат поети и допълнителни заеми. Той също така изрази опасения относно част от назначенията в управлението, сред които посочи и Зинаида Златанова.
В коментара си за санкциите срещу Русия Ганев заяви, че правителството възнамерява да наложи вето единствено по отношение на санкционирането на руския патриарх.
„По-важното, обаче, е правителството да наложи вето върху целия пакет от санкции, които касаят българските интереси“, каза той, като допълни, че според него кабинетът не защитава достатъчно икономическите интереси на страната.






