Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов определи като неправилен подход намерението България да наложи вето върху санкциите срещу Русия.
По думите му подобна позиция не трябва да се превръща в средство за защита на тези, които обслужват интересите на Москва в условията на военен конфликт.
Божанов направи паралел между действията на премиера Румен Радев и политиката на Виктор Орбан, който в продължение на години блокираше европейски решения и според него постави страната си в изолация.
Той отбеляза, че държави като Гърция и Румъния не следват подобна политика, въпреки близостта си до региона и общите предизвикателства пред сигурността.
„Европа взема ключови решения, свързани със собствената си сигурност, отбрана и стратегическо развитие“, подчерта Божанов.
Според него България трябва да бъде активна част от тези процеси, а не да рискува да остане встрани от важните решения на европейско ниво.
Йес-мените ги избива на плач и скърцане със зъби, чудесно забавление за жертвите им през годините…
о, неразумний и юроде ! поради что се срамиш да се наречеш колониален роб...?!







Ххахаха
19.06.2026 22:53Жълтопаветните маймуни трябва да се примирят , че нищо не зависи от тях.