“Украинците са заредили и насочили дрона така, че да взриви петролния терминал, като са разчитали и на близкото хранилище за амониев нитрат. Това би изравнило със земята мигновено около половината от Констанца и най-вече би заличило всички следи, защото експлозиите биха превърнали в прах дори най-малкия остатък от дрона, който е бил постоянно управляван от украинския оператор.
Ако беше улучил целта си, дронът щеше да бъде обявен за руски. Само че дронът се е заплел и спрял в противополютантните (антизамърсяващи) бонови заграждения. Така той вече не е могъл да се движи.
През цялото това време украинският оператор е имал постоянен визуален сателитен контрол в реално време чрез камерите на устройството, които са функционирали напълно нормално, с изключение на това, че дронът е бил закачен за боновите заграждения. Така операторът е видял как няколко души се приближават и снимат дрона от по-малко от 10 метра разстояние. Следователно не само че предполагаемото доказателство е било блокирано, но и разкрито, като е можело лесно да бъде свързано с държавата производител и оператор. Интернет е пълен с истории за това как с такива дронове са били атакувани, в два случая, Кримският мост, наред с други цели.
Когато украинците са видели в реално време, че румънците снимат непокътнатия дрон, те са се обадили в Букурещ, преди да го взривят дистанционно. Обадили са се и са го взривили не от съюзническа солидарност, а за да унищожат по безопасен начин електрониката, в която е бил записан маршрутът и предварително зададената цел. В противен случай щяло да се докаже с материални доказателства, че са планирали и умишлено са атакували именно тази цел.
Версията за загуба на контрол над дрона поради руско заглушаване - тоест официалната версия, потвърдена и на най-високо ниво в Румъния - е лъжа, годна да заблуди само разсеян четвъртокласник.
Да оставим настрана факта, че руснаците са потрили доволно ръце при вида на американската система Starlink с ясно видима антена върху заснетия дрон. Твърдението за "загуба на контрол" се обезсмисля от телефонното обаждане на украинците, с което са предупредили за предстоящото взривяване на устройството, за да унищожат доказателствата.
Единствено Божията намеса ни е опазила чрез няколко противополютантни бонови заграждения, за които се е закачило опашната перка на тази чудовищна машина, с която Румъния - а следователно и НАТО - е трябвало да бъде въвлечена във война. Нещастници!”
Автор: Сорин Фаур, журналист
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
11.06.2026 23:52@@AgHJ3