При мащабната полицейска операция в Несебър вчера са арестувани директорът и заместник-директорът на ВиК - Несебър.
По данни на разследването двамата са поискали 8000 евро от собственик на парцел в землището на село Кошарица, за да бъде присъединена новострояща се сграда към водопреносната мрежа. Според събраната до момента информация на инвеститора е било отказано да подаде официално заявление, като му било поставено условие първо да предаде поисканата сума.
Директорът и заместник-директорът на ВиК са задържани към 15:00 часа в петък, веднага след предването на сумата.
По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжната прокуратура – Бургас.
Разследването продължава като се извършват претърсвания и обиски в офисите на дружеството.
Припомняме, че вчера беше съобщено за специализирана полицейска операция на територията на Община Несебър, както и за задържането на няколко души.