Снимка: Министерски съвет Още тази седмица сме започнали да се подготвяме за предаването на властта, така че новите политици да влязат и поемат нещата без никакво забавяне. Това заяви при участието си в предаването "Неделя 150" на Българското национално радио служебният премиер Андрей Гюров.
По думите му неговото правителство е подготвило много ясен пакет от мерки, които са придвижени към парламента и ще бъдат предадени на новите управляващи. Те трябва да бъдат приети не само за да се подпомогне Планът за възстановяване и устойчивост (ПВУ), но и за да заработи държавата по начина, по който гражданите очакват, смята Гюров.
"Всичко ще бъде предадено по начин, по който ще има ясно разграничение между свършеното и критичните моменти, ще посочим къде са критичните точки и какво да се направи, за да бъдат решени в най-бърз порядък", увери той.
Служебният премиер оцени високо собственото си управление.
"Ние оставяме едно добро наследство, един пример как държавата може да работи прозрачно, отговорно към българските граждани", заяви Андрей Гюров. Според него благодарение на работата на вицепремиера Мария Недина "има огромна вероятност да бъдат върнати една огромна част средства, които бяха хвърлени на вятъра със забавянето на законодателни промени, закриването на антикорупицонната комисия в опит за прикриване на следи".
Попитан дали ще се кандидатира за президент, Гюров обясни, че с него са се свързвали различни групи. Това е сериозен въпрос, предполага сериозно отношение. Служебният кабинет беше концентриран върху изборите, ще има време за малко почивка, осмисляне и всички въпроси ще получат своя отговор, но решенията се вземат със спокойствие, подчерта той.







Манго е не само плод
26.04.2026 15:11Тоя противен гоцеделчевски ром направи за 2 месеца големи поразии.