Иранският външен министър Абас Арагчи отправи остри критики към Съединените щати, обвинявайки Вашингтон, че представя „изкривени и занижени“ данни за действителните разходи, свързани с войната, и укрива реалната ѝ финансова тежест.
В своя публикация в социалната мрежа X Арагчи твърди, че Пентагонът подвежда обществеността относно средствата, изразходвани до момента.
„Пентагонът лъже. Авантюрата на Нетаняху вече струва на Америка 100 милиарда долара, четири пъти повече от официално обявените стойности“, посочи иранският министър.
Арагчи допълни, че реалната финансова тежест за американските данъкоплатци е дори по-голяма, ако се включат косвените разходи.
„Месечните сметки за всяко американско домакинство достигат около 500 долара и продължават да нарастват.
Израел на първо място винаги означава Америка на последно място“, написа той.






