По време на срещата те подчертаха високото ниво на политически диалог между София и Ереван и отбелязаха, че има значителен неизползван потенциал в двустранните отношения. Акцент беше поставен върху разширяването на сътрудничеството в икономиката, енергетиката, сигурността и отбраната.
Двамата изразиха очакване новото българско правителство да работи за по-активно развитие на партньорството между двете държави. Отбелязано беше и традиционно доброто сътрудничество между българския и арменския народ.
Йотова заяви, че България е готова да сподели своя опит като член на Европейския съюз и да подпомага Армения в усилията ѝ за по-тясна интеграция със Съюза.
Сред обсъдените теми бяха още конфликтите в Украйна и Иран и отражението им върху сигурността, икономиката и регионалната стабилност.
Посещението ѝ е свързано с участието в Осмата среща на върха на Европейската политическа общност, която събира лидери от близо 50 държави с цел насърчаване на политическия диалог и сътрудничеството в Европа.






