Снимка: БТА Българският футболен съюз (БФС) обяви кога ще се проведе битката за Суперкупата на България.
В нея един срещу друг трябва да се изправят шампионът „Левски“ и носителят на Купата на България ЦСКА.
От футболната централа уточняват, че това ще зависи и от ангажиментите на клубовете в европейските турнири.
В съобщението се допълва още, че календарът за Mr. Bit Втора лига ще бъде обявен след окончателното оформяне на състава на участниците в първенството за сезон 2026/2027.
Ако бъде потвърден, подобен мач за Суперкупата между „сини“ и „червени“ би бил първият от около две десетилетия насам.
В този период доминацията в българския футбол бе на страната на „Лудогорец“, който спечели 14 поредни титли, а преди това „Литекс“ също има два шампионски трофея.