При закрити врати активът на ГЕРБ се събра в Пловдив, а целта бе да изпуснат парата след изборите и да установят причината за загубата, пише Тrud news. Партията изгуби над 200 000 гласа на парламентарните избори на 19 април.
Събирането беше закрито за медии. Представителите на медии са били помолени да напуснат с мотива, че то е вътрешно партийно.
Заради полемики в социалните мрежи се очакваше, че ще има критики от местните структури. Появиха се твърдения за сгрешена комуникационна политика и "девойка, която кадрувала". Нейната самоличност така и не е обявена, въпреки различни предположения от журналисти.
Срещата бе свикана от лидера Бойко Борисов, предварителните нагласи бяха за оставки на областни партийни шефове, там където изборните резултати за най-лоши.
Според информацията на Trud news лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов вместо да стяга редиците и да сочи виновни, поел лично вината за резултатите. Казал, че всички от партията са работили добре по време на кампанията и благодарил. Повторил много от казаното по време на кампанията. Обяснил защо се наложило да работи с ДПС. Трябвала му подкрепа след номерата на ППДБ, които първо не искали него за премиер, а след това и Росен Желязков.
Посочил, че в новия парламент ГЕРБ ще са конструктивна опозиция и призовал бъдещите си депутати да се държат културно.
По другия спор в партията - кой е виновен за срива и хилавите изборни резултати Борисов отбелязал, че не е редно да се плюят. Попитал: "Мислите ли, че бих допуснал някой вместо мен да решава кой да е в партийните листи?"






