27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

ДБ настоя за оттегляне на Бюджет 2026

26/06/2026 09:40
настоя оттегляне бюджет 2026
"Бюджетът на "Прогресивна България" е един от най-лошите и тревожни през последните години. Дефицит от 5.7% не е имало до 1995-1996 година от времето на Жан Виденов". Това заяви народният представител от "Демократична България Мартин Димитров в декларация от трибуната на Народното събрание.

Управляващите защитиха Бюджет 2026: Няма да си купуваме коли, а ще спрем теча на парите

Няма замразяване на заплати, уверява властта
По думите му държавата се превръща в основна причина за нов ръст на цените. 

Димитров изтъкна, че дори ГЕРБ и ДПС не са предлагали такъв бюджет и тегленето на рекорден дълг. 

"Къде ви е планът за реформи? Как ще спрете кранчето на корупцията? Защо няма реформи и къде са те?", запита народният представител. 

Мартин Димитров предупреди, че ако не бъде свит дефицитът в бюджета и ако не започнат истинските реформи, управлението на "Прогресивна България" ще се предупреди."Допуснете ли 5.7% дефицит, това ще бъде началото на румънския сценарии с тежка бюджетна ситуация. Да не допускаме ситуацията да се влоши драматично и после да се търсят решения. Отпушете си ушите и да помислим заедно в Национален план за реформи", призова депутатът. 

Според него Бюджет 2026 трябва да бъде оттеглен. "Потърсете съгласие в Народното събрание за по-добър бюджет", призова Мартин Димитров. 

Още новини четете в категория Новини
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (3)

???? Transaction 236,538 $. GET > graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-2?hs=da2cad63b2f3f1e27525931342847011& ????

5jdx2h

old_beggar

Унгария, Чехия и Словакия обявиха на правителствено ниво, че няма да предоставят военна подкрепа на Украйна. освен това няма да са гарант по заема на ЕС за Киев. за съжаление ШАЙКАТА българоубийци без изобщо да ни попита, ни наложи бившата дойчемарка и ни направи колониален придатък на Четвъртия райх, а в русофобската си истерия се кани да изпрати нашите синове и внуци като пушечно месо в "мироопазваща мисия" в Украйна…

Ххахаха

Циба бе, сектанти жълтопаветни !

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп