Жители на Габрово излязоха на протест вечерта в петък след случай на побой с пострадали. Побоят се е случил на 6 май вечерта.
Не бе излъчен говорител на протеста, както и водач. Част от гражданите поведоха събралото се множество на шествие в града, като протестиращите се събраха пред жилището на кмета на Габрово Таня Христова.
Протестиращите отправят искания за справедливост и справяне с етническия проблем в Габрово.
За побоя на 6 май стана ясно от публикации в социалните мрежи. Оплака се една от пострадалите. По думите й група роми, настанени наскоро в близост до жилищния й блок са нападнали нея и съпригът й, както и приятелска двойка с 13-годишния им син. Двамата по-възрастни мъже са били пребити почти до смърт, като удари са понесли и жените и тийнейджъра. Жената заявява, че се страхува за живота си и за живота на децата си.
На брифинг в полицията в петък бе обявено, че инцидентът от 6 май е битов и не е на етническа основа. От Областната дирекция на МВР и от прокуратурата обясниха, че по данни на разследващите около 23:00 часа на 6 май между баба и внучка е възникнал скандал пред дома им. Заради шумното поведение съседи са им направили забележка, след което конфликтът е ескалирал до физическа саморазправа между близки и роднини на двете жени и живеещи в района. От прокуратурата уточниха, че всички участници са пълнолетни български граждани и жители на община Габрово.
Според наблюдаващия прокурор твърденията в социалните мрежи за нападение на етническа основа не отговарят на обективната действителност.







???? Transfer of funds to your name. Receive a funds transfer >>> graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-6?hs=72d35536692c6efaa18d514d77c77998&
10.05.2026 09:43gvinzx