ЕВРО2024: Нидерландия сътвори страхотен обрат срещу Турция и е на полуфинал

07/07/2024 07:16
евро2024 нидерландия сътвори страхотен обрат турция полуфинал
Вече са известни всички участници в полуфиналите на Евро 2024.

Отборът на Холандия стана последният участник в тази фаза след победа с 2:1 в мача с Турция. Холандия ще играе с Англия на 10 юли в Дортмунд. Националните отбори на Испания и Франция ще играят в другия кръг на 9 юли в Мюнхен.

Нидерландия се класира за полуфиналите на Европейското първенство по футбол в Германия, след като победи Турция с 2:1 в среща, играна на "Олимпиящадион" в Берлин.

Южната ни съседка поведе в резултата, благодарение на Самет Акайдън, който се разписа в 35-ата минута. "Лалетата" обаче стигнаха до обрат, след като в 71-ата Стефан де Фрай изравни, а в 76-ата Коди Гакпо донесе успеха за тима си.

Така Нидерландия успя да стигне до четвъртфиналите на Европейско първенство за първи път от 2004 година. За място на финала футболистите на селекционера Роналд Куман ще спорят с Англия.