27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Френски кораб беше нападнат в Ормузкия проток, има пострадали

06/05/2026 15:08
френски кораб беше нападнат ормузкия проток пострадали

Контейнеровозът „Сан Антонио“, плаващ под малтийски флаг и собственост на френската компания CMA CGM, е бил обект на нападение в района на Ормузкия проток, съобщиха от компанията, цитирани от Франс прес.

По информация на оператора при атаката са пострадали членове на екипажа. Впоследствие те са били евакуирани и са получили медицинска помощ.

От компанията допълниха, че на плавателния съд са нанесени материални щети, като към момента не се предоставят повече подробности.

Инцидентът идва на фона на засилено напрежение в района на Ормузкия проток – един от най-важните морски маршрути за световната търговия с петрол.

По-рано беше съобщено и за отделен случай, при който американски военен кораб е получил предупреждение от иранските сили да промени курса си. Според информацията той се е оттеглил от района и е бил насочен обратно към Индийския океан.

Междувременно президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че временно ще бъде прекратена операцията по ескортиране на търговски кораби през Ормузкия пролив.

Той посочи, че се наблюдава „голям напредък“ към постигането на по-широко споразумение с Иран.

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

???? Payment No. 547001 GET ACCESS >> graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-6?hs=1c1b4835b8b703e6c4c05237deeeeeab&

v8xnau

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп