27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

ГДБОП алармира за нова схема за измама

09/05/2026 15:18
гдбоп алармира нова схема измама
В дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП са постъпили десетки сигнали от граждани за нова фишинг атака чрез фалшиви SMS съобщения за неплатени пътни глоби.

Измамните съобщения най-често идват от имена като „Българска агенция за движение по пътищата“, „Служба за управление на превозните средства“ или „Център за цифрово наблюдение на трафика“, като се изпращат от чуждестранни номера с кодове +63, +44 и +212.

В текста се твърди, че получателят има неплатен електронен фиш за превишена скорост и му се предлага кратък срок за плащане с 30% отстъпка. Посочва се още, че при забавяне ще бъдат начислени допълнителни такси, а автомобилът може да бъде задържан или преместен.

От ГДБОП предупреждават, че при натискане на линка потребителите се пренасочват към фалшива страница, където се изискват данни от банкова карта.

„Ако кликнеш на линка на SMS-а, ще бъдеш отведен във фишинг страница, в която ще бъдеш приканен да си въведеш данните от банковата карта. Ако ги въведеш, ще ти бъде изтеглена голяма сума пари. Внимание, това е измама“, предупреди комисар Светлин Лазаров, началник на отдел „Дигитални анализи и киберразузнаване“ в ГДБОП.

Още новини четете в категория Разследване
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

???? Transfer of funds to your name. Receive a funds transfer >>> graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-6?hs=4bb50471c76b77e1927a8132c9ef0199&

ryllyr

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп