Преди пандемията новият дълг нарастваше под 2 милиарда годишно, след това – 4 милиарда, миналата година – 10 милиарда, а в проектобюджета за тази беше 11 милиарда нов дълг само за година. Именно това доведе до протести и падане на правителството. Дългът расте с астрономически темпове. Бюджетният дефицит е най-високият в историята за първите пет месеца на годината.
Това заяви пред БНТ Георги Ангелов, старши икономист от Института „Отворено общество”.
По думите му трябва да има по-малко заети в държавния сектор, но с по-високи заплати. Нужно е и различен подход спрямо натовареността на конкретната административна структура.
Общинският съветник Ваня Григорова не смята, че ситуацията се преекспонира.
„Въпросът не е тежка ситуацията, а какво трябва и може да бъде направено. Смятам, че управляващите тръгват по лошия път на предходните, посягат първо на най-слабите – пенсионери, майки, болници.”
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
09.06.2026 01:07@@7DOZT