Намаляване на малката поитребителска кошница с 15% за шест месеца е основната договорка мжеду правителството и големите хранителни вериги. Тя беше представена днес в Министерски съвет като инициатива "Кошница с грижа".
Някои вериги са поели ангажимент за повече стоки и за по-дълъг период.
Овладяването на ръста на цените на основните хранителни продукти е една от най-важните теми, каза премиерът Румен Радев при представянето.
Премиерът благодари на представителите на търговските вериги, които са се включили в инициативата за ограничаване на цените на основни хранителни стоки.
Днес създаваме едно стратегическо партньорство между веригите и правителството, партньорство, насочено към гарантиране на стабилност, предвидимост и на социална отговорност към най-уязвимите слоеве на населението във време на криза и висока инфлация, посочи Радев.
В подготовката на инициативата са участвали и вицепремиерът Александър Пулев и министърът на земеделието и храните Пламен Абровски.
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
09.06.2026 01:15@@hklhC