Григор Димитров приключи участието си още в първия кръг на турнира от сериите „Чалънджър“ в Екс ан Прованс, след като претърпя изненадващо поражение.
Първата ракета на България отстъпи на испанеца Пол Мартин Тифон, който заема 312-ото място в световната ранглиста, с 3:6, 4:6. Двубоят продължи 1 час и 11 минути.
В първия сет Тифон демонстрира стабилност на сервис – спечели 67% от точките на първо подаване и впечатляващите 88% на второ, като реализира два пробива.
Втората част протече по сходен сценарий. Испанецът запази висока ефективност – 75% на първи сервис и 73% на втори, а решаващият момент дойде в последния гейм, когато проби за 6:4 и затвори срещата.
Поражението е пето поред за Димитров. Негативната серия започна на турнира от сериите Indian Wells Masters, където той загуби от Карлос Алкарас.
Ранното отпадане в Екс ан Прованс поставя въпросителни около формата и подготовката на българина в навечерието на сезона на клей.
Емача
29.04.2026 20:02Кауне, наиба някоя друга яка мадама, айде сега си тръгвай за родното Асково, щото си изпя песента отдавна, разбийш ли!