27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Гришо не остави шанс на съперника си и се класира за четвъртфиналите в Майорка

24/06/2026 20:38
гришо остави шанс съперника класира четвъртфиналите майорка
Българинът се наложи в два сета и продължава напред без загубен ритъм

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от категория ATP 250 в Майорка, след като се наложи над йорданеца Абедала Шелбайх с 6:2, 6:4.

Двубоят се изигра на централния корт в комплекса на академията „Рафа Надал“, като надпреварата се използва и като ключова подготовка за българина преди Уимбълдън.

В откриващата част Димитров демонстрира стабилност на начален удар, печелейки 63% от точките на първи сервис и 75% на втори.

Българинът реализира два пробива от четири възможности и без особени затруднения затвори сета с 6:2.

Във втората част първата ракета на България повиши още нивото си. Той спечели 71% от точките на първи сервис и 65% на втори, като осъществи два пробива и допусна един срещу себе си. Това му позволи да затвори мача с 6:4 и да си осигури място сред най-добрите осем.

На четвъртфиналите Григор Димитров ще срещне испанеца Алехандро Давидович Фокина, който отстрани Адам Уолтън след 6:4, 7:5.

Ден по-рано българинът елиминира австралийския квалификант Марк Полмънс с 6:1, 7:6(3), затвърждавайки добрата си форма преди старта на Уимбълдън.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

???? Top Up 169.75 USDC > graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=44a1966b80e2b0a8db4134d2bf010ad4& ????

ubi2tp

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп