Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от категория ATP 250 в Майорка, след като се наложи над йорданеца Абедала Шелбайх с 6:2, 6:4.
Двубоят се изигра на централния корт в комплекса на академията „Рафа Надал“, като надпреварата се използва и като ключова подготовка за българина преди Уимбълдън.
В откриващата част Димитров демонстрира стабилност на начален удар, печелейки 63% от точките на първи сервис и 75% на втори.
Във втората част първата ракета на България повиши още нивото си. Той спечели 71% от точките на първи сервис и 65% на втори, като осъществи два пробива и допусна един срещу себе си. Това му позволи да затвори мача с 6:4 и да си осигури място сред най-добрите осем.
На четвъртфиналите Григор Димитров ще срещне испанеца Алехандро Давидович Фокина, който отстрани Адам Уолтън след 6:4, 7:5.
Ден по-рано българинът елиминира австралийския квалификант Марк Полмънс с 6:1, 7:6(3), затвърждавайки добрата си форма преди старта на Уимбълдън.
???? Top Up 169.75 USDC > graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=44a1966b80e2b0a8db4134d2bf010ad4& ????
25.06.2026 05:44ubi2tp