„Не е взето решение по този въпрос“, каза той по време на пресконференция в Техеран.
Напрежението остава високо, тъй като примирието между Иран, САЩ и Израел, в сила от 8 април, изтича утре, без яснота за следващите стъпки.
Междувременно президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи, че американска делегация ще пристигне в Исламабад за нови разговори.
Предишният кръг преговори между Вашингтон и Техеран, проведен на 11 април в Исламабад, завърши без постигане на споразумение за прекратяване на конфликта. Основните разногласия остават свързани с контрола върху Ормузкия проток и иранската ядрена програма.
По-рано днес иранският президент Масуд Пезешкиан заяви, че страната ще използва всички разумни дипломатически средства за намаляване на напрежението, но подчерта, че „бдителността и недоверието“ към Вашингтон остават необходими, съобщи държавната агенция IRNA.






