Ботев (Пловдив) обяви официално, че се разделя с Ивелин Попов. Решението е взето по взаимно съгласие след срещи между футболиста и ръководството. В следващите дни ще бъде дадена допълнителна информация за мотивите.
В обръщението си клубът изразява дълбока признателност към Попов, определяйки го като истински лидер, който е помогнал за историческия триумф – спечелването на Купата на България.
„Попето“ е описан като вдъхновител и пример за младите играчи, а името му ще остане в историята на „жълто-черните“. От клуба му пожелаха здраве и успехи, подчертавайки, че вратите на „Колежа“ винаги ще са отворени за него.
Официално съобщение на ПФК Ботев Пловдив
ПФК Ботев Пловдив и Ивелин Попов се разделят по взаимно съгласие, след проведени срещи между ръководството на клуба и футболиста.
„Жълто-черната“ общност изразява огромната си благодарност към Ивелин Попов – един истински лидер, който в труден момент за клуба застана рамо до рамо с нас. С неговия опит, характер и професионализъм Ботев успя да постигне исторически успех – спечелената Купа на България.
Ивелин Попов не беше просто футболист в нашия отбор – той беше пример за подражание за младите играчи, вдъхновител за съотборниците си и човек, който носеше жълто-черната фланелка с чест и достойнство.
ПФК Ботев Пловдив ще запази името на Ивелин Попов сред хората, които оставиха ярка следа в историята на клуба. От името на ръководството, треньорския щаб, футболистите и хилядите привърженици благодарим сърдечно за всичко, което даде на „жълто-черното“ семейство.
Пожелаваме на Попето здраве, лични и професионални успехи. Вратите на „Колежа“ винаги ще бъдат отворени за него.
В следващите дни ръководството на ПФК Ботев Пловдив ще внесе повече яснота относно мотивите за раздялата, както и за текущото състояние на клуба.
ПФК Ботев Пловдив






