Катар и Пакистан призоваха Иран и САЩ да прекратят конфликта помежду си, тъй като двуседмичното прекратяване на огъня изтича скоро, предадоха ДПА и Ройтерс.
Говорителят на катарското външно министерство Маджед ал Ансари заяви днес, че войната е поставила региона, световната икономика и енергийните пазари в „много опасна ситуация“.
Ал Ансари отказа да коментира възможността преговорите да се провалят, като каза, че „целият свят подкрепя тези преговори и усилията на Пакистан“. Той добави, че Катар продължава да се надява и да настоява поне за удължаване на настоящото примирие, ако не може да се постигне незабавно споразумение.
Пакистан все още очаква официален отговор от страна на Иран дали ще изпрати в Исламабад делегация за втори тур от мирните преговори, написа в социалната мрежа "Екс" пакистанският министър на информацията и радиоразпръскването Атаула Тарар.
"Решението на Иран дали ще участва в преговорите преди изтичането на двуседмичното примирие е от критично значение", подчерта Тарар и добави, че е положил искрени усилия да убеди иранското ръководство да изпрати делегация в Исламабад.
Засега Техеран не е отговорил.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в неделя, че ще изпрати нова делегация за преговори в Исламабад, но засега не е ясно дали ще има нов кръг от разговори между страните.







???? Get 36,824.17 US Dollars. Next ????➤ graph.org/Transfer-04-14-3?hs=28391d57b6bb34a01bd716112ce60d94& ????
22.04.2026 21:04vxpttq