Снимка: NOVA Главният икономист на КНСБ Любослав Костов остро разкритикува служебното правителство, акцентирайки върху липсата на диалог с бизнеса и синдикалните организации.
По думите му кабинетът не използва в достатъчна степен ключовите механизми за социално партньорство.
„Премиерът Гюров не е свиквал Национален съвет за тристранно сътрудничество през цялото управление. Нито пита бизнеса, нито синдикатите. Не пишем хубава оценка на правителството“, заяви Костов в ефира на NOVA.
Той подчерта, че отсъствието на редовни разговори с работодатели и синдикати представлява сериозен пропуск в управлението.
„Добре започват. Чуваме заявки за борба с неравенствата, спекулата, изготвяне на бюджет за настоящата година“, посочи той.
Костов акцентира, че обществото очаква незабавни мерки, особено в сферата на доходите и стандарта на живот.
„Важното е как ще приоритизират отделните пера в бюджета. Трябва да се адресират проблемите на хората, тъй като от „Прогресивна България” обещаха ръст на доходите, адекватен механизъм за минималната заплата, който да съответства на издръжката на живот. Ситуацията е много сложна. Бъдещото правителство няма време за толеранс“, подчерта икономистът.
Костов коментира и възможността Гълъб Донев да бъде номиниран за финансов министър.
„Работили сме с него, има много голям опит“, заяви той, като подчерта значението на този ключов ресор за бъдещата икономическа политика.







???? Transfer to you. SIGN IN >>> graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24?hs=c808e0d31cab526304099ae804a0f2fc&
30.04.2026 23:38eed4is