Снимка: bTV През седмицата се появиха гласове в защита на тезата, че държавните служители трябва да започнат да плащат осигуровките си. Според икономисти това ще има положителен ефект върху бюджетния дефицит и по този начин тежестта на предстоящото "затягане на коланите" ще се изнесе по равно от държавния и частния сектор.
"Ако се тръгне в тази посока, то трябва да бъде компенсирано с увеличение на доходите, така че те да не загубят нито лев доход." Това заяви народният предсатвител на Прогресивна България и шеф на финансовата комисия в парламента Константин Проданов в студиото на БНТ.
Ако имате 3-4 жилища – не с цел живее, а инвестиционна, второто ще бъде с малък процент по-висок данък от първото, третото – малко по-висок данък от второто. Имотите и къщите са за живеене, не за спекулиране. Това ще помогне да се охлади малко и пазарът на недвижими имоти, който ги прави недостъпни за голяма част от младите хора. Това е идеята на управляващите според Проданов.
"Няма замразяване на доходите. Доходите ще растат и ще продължат да растат, но това няма да се случва автоматично. Ние ще сме по-богати, но на база това, което сами сме заработили, а не на база кредит, който сме взели", каза Проданов.






