Снимка: БТА Крум Зарков отправи остри послания по време на традиционното шествие на БСП за 1 май в София, като акцентира върху социалните неравенства и мястото на труда в обществото.
Българската социалистическа партия (БСП) проведе ежегодното си шествие по повод Деня на труда под мотото: „Работим, а сме бедни. Стига! Втори живот няма“.
Събитието започна от района на езерото Ариана и завърши на лятната сцена в Борисова градина. В шествието се включиха членове и симпатизанти на партията, които настояха за по-добра защита на трудовите права, по-високи възнаграждения и достойни пенсии.
„Днешният ден е празник, но преди всичко дата, на която да си припомним за смисъла на политиката и за смисъла на живота, защото човекът не е средство за производство, защото това, което създаваме, го създаваме заедно и всички имаме право на достоен живот, който да добиваме с достоен труд“, заяви той, цитиран от БНТ.
По думите му, когато трудът не води до реално социално достойнство, обществото започва да се изкривява.
„Защото когато в едно общество трудът не е това, което води до достойнство, то се изражда и за съжаление ние сме свидетели на подобни феномени в България от десетилетия“, посочи той.

този ха-хо дали поне веднъж през живота си е държал мотика или лопата? just wondering...







???? The balance is 36,872.53 USDT. Get ➤➤➤ graph.org/your-balance-04-15?hs=4ecf9349b2f36cfe8f1ef3141e93fd87& ????
02.05.2026 11:42vsp8du