Снимка: MEDIAMALL „Моето послание по повод 1 май е за справедливо заплащане, сигурност на работното място и перспективи пред работещите в икономиката и бюджетния сектор.“
Това заяви пред журналисти президентът на Конфедерация на труда „Подкрепа“ Димитър Манолов, който поведе шествие в София по повод Деня на труда.
Синдикалният лидер посочи като основни предизвикателства пред работещите политическата нестабилност и сътресенията, свързани с процеса по въвеждане на еврото.

„Ще гледаме на новото правителство както на всички предишни. Желанието на „Подкрепа“ е да бъде коректен партньор на властта, стига тя също да е коректна“, посочи Манолов.

По отношение на държавния бюджет Манолов заяви, че не е реалистично да се очаква цялостно подобрение само с приемането на финансовата рамка.
За минималната работна заплата той припомни, че тя е законово регламентирана, но постави въпроса дали този механизъм ще се запази и какви други промени биха последвали при евентуална реформа.
Сред идеите е и облекчаване на режима за организиране на стачки, които според синдиката са основен инструмент за защита на правата на работещите.

Снимки: Novini.bg / БНТ







???? The balance is 36,867.09 $. Get ⚡⚡ graph.org/your-balance-04-15?hs=4b74ce6ce34550e6eaa8d222fb05b73a& ????
02.05.2026 11:41lonq2n