Снимка: cska.bg Спортният министър Енчо Керязов коментира новия стадион на ЦСКА на пресконференция в ММС, съобщава БГНЕС.
По думите му предстои среща между ММС и ЦСКА, на която да обсъдят случващото се на „Българска армия“. Проблемът е, че инвеститорът в лицето на Валтер Папазки е вложил тройно повече пари в изграждането на нов стадион от първоначалния договор между държавата и ПФК ЦСКА АД.
По думите на Енчо Керязов държавата е подписала споразумение с „червените“, като имотът е оценен на 30-40 млн. лв., а инвеститорът от своя страна е дал тройно повече.
"Той не претендира за нещо, но се притеснява, че многократно е надвишил първоначалното. Попитах ги как без да са уточнили с предишните ръководства са направили толкова много надвишаващи плащания. Те казаха, че защото не са искали да спират строежа. Аз като министър на спорта ще държа тези взаимоотношения да се запазят какъвто е бил първоначалният разговор“, уточни министърът на младежта и спорта по темата.
Енчо Керязов обяви още, че назначената от него проверка е установила големи загуби в Национална спортна база.