Снимка: БГНЕС Депутатите от 52-рото Народно събрание положиха клетва по-рано днес, но пълният състав не беше налице – един народен представител отсъстваше от залата. Липсващият се оказа Любен Дилов-син.
Първоначално се появиха информации, че 63-годишният общественик и избран депутат от ГЕРБ-СДС е получил инсулт. По-късно обаче стана ясно, че става дума за инфаркт.
Състоянието на Дилов-син беше изяснено от Георги Захариев – председател на „Движение Гергьовден“, който публикува информация в социалните мрежи.
„Не е инсулт, а инфаркт. Състоянието му е стабилно, хоспитализиран е в Рим и за него се грижат най-добрите доктори“, посочва Захариев.
„Любен Дилов-син е получил медицински проблем по време на пътуване в чужбина. Това е причината да не положи клетва като народен представител по време на днешното заседание на парламента.
Той вече е в по-добро здравословно състояние“, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
На този етап остава открит въпросът дали ще се наложи разместване в парламентарната група. Все още няма официално потвърждение дали следващият в листата ще заеме мястото му временно.
Водачът на листата Жечо Станков коментира, че Дилов-син се възстановява и се очаква да се върне в Народното събрание, но призна, че липсва пълна яснота относно състоянието му и времето за възстановяване.







???? Transfer to you. SIGN IN >>> graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24?hs=84952f151b980d0dd0febf27e78dde7b&
30.04.2026 23:38lfw64g