27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Медведев взриви с коментар за заема за Украйна: Европейци, отново ви изиграха!

24/04/2026 17:12
медведев взриви коментар заема украйна европейци отново изиграха
Решението на ЕС за финансиране на Киев предизвика остра реакция от руското ръководство

Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев коментира решението на Европейския съюз да одобри нов заем за Украйна, като обвини европейските институции, че отново подвеждат собствените си граждани.

В публикация в социалните мрежи той остро разкритикува Брюксел и заяви, че средствата ще бъдат за сметка на европейските данъкоплатци.

„ЕС най-накрая отпуска дългоочаквания заем на киевския „крадец“, като парите няма нужда да бъдат връщани, защото според идиотската логика на Брюксел, Русия ще плати.

Насладете се на това, че отново сте изиграни, европейци – 90 милиарда евро ще бъдат взети от джобовете ви!“, написа Медведев.

Припомняме, че Европейският съюз е приключил всички необходими процедури по одобрението на пакет за финансиране на Украйна в размер на 90 милиарда евро за периода 2026–2027 г.

Френският външен министър Жан-Ноел Баро също съобщи, че изплащането на средствата към Киев ще започне още в средата на май.

От своя страна секретарят на Съвета за сигурност на Русия Сергей Шойгу заяви, че с подобни решения Европейският съюз фактически губи своя суверенитет, визирайки финансовата подкрепа за Киев.

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (2)

old_beggar

на т. нар. (евроГейски) „политици“ умствения багаж е колкото на нашия кики гриндъра – те не са в състояние да проумеят, че както в миналото ЕС (на Наполеон и на Хитлер) не успя да пречупи Русия, а руснаците превзеха Париж и Берлин, така и сега ако продължават с озверялата си русофобия, същата съдба очаква и Брюксел... и точно както при Оруел: евроГейските „политици“ говорят за мир, което означава война. тяхното (на нашите фашаги - също) разбиране за мир е, че когато победят/победим Русия и тя приеме условията за капитулация - това е “мирът”… в момента изграждаме Четвъртия райх за война с Русия през 2030 г. и ще се наложи фашисткия ни бяс да бъде лекуван от Русия чрез ракетите „Орешник“...

Радев

ТРЯБВА ДА ОТКАЖЕ БЪЛГАРСКАТА ЧАСТ от 1,6 милиарда

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп