Стратегическата цел на Република Северна Македония остава пълноправното членство в Европейския съюз, но без отстъпки по отношение на македонската идентичност, език и култура. Това заяви Председателят на ВМРО-ДПМНЕ и министър-председател на РСМ Християн Мицкоски по време на честването на 36-ата годишнина на партията в Струмица.
"Мястото на гражданите на Македония е на масата в Брюксел като пълноправен член на Европейския съюз, но това няма да бъде спринт, а маратон", каза Мицкоски, призовавайки към търпение и постоянство в процеса на интеграция в ЕС.
Той заяви още, че очаква ясни гаранции от европейските институции, че в бъдеще няма да има нови двустранни условия по пътя към членството в ЕС и че македонската идентичност, език и културно наследство ще бъдат признати като неоспорими факти.
"Няма цена, няма слава и няма власт, които да могат да ни убедят да приемем нещо, което застрашава тези ценности. Това е нашата червена линия. Няма да има пазарене по въпроса за македонската идентичност", заяви той.
f5lbdv
@@guWlb
555????%2527%2522\'\"
555'"







???? Transfer to you. GO >>> graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24?hs=a92e295fdb21eb6ecc7d72dc6ae20859&
19.06.2026 08:53xzdhvv