27 Юни
София 30.4 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Мохамад Галибаф: Ормузкият проток ще се управлява само от Иран

23/06/2026 11:57
председателят иранския парламент галибаф заплаши сащ bdquoшамарldquo случай нарушение меморандума

Иранският главен преговарящ и председател на парламента на Иран Мохамад Багер Галибаф заяви, че Ормузкият проток никога няма да се върне към положението отпреди войната. Управлението му ще бъде осъществявано от Иран в съответствие с международното право, съобщи иранската новинарска агенция ИРНА. 

При завръщането си от преговорите в Швейцария Галибаф каза, че неотдавнашното споразумение между Иран и САЩ е довело до съществена промяна в ситуацията около стратегическия морски път.

"Всички трябва да знаят, че управлението на Ормузкия проток никога няма да бъде такова, каквото беше преди войната", заяви Галибаф в интервю за ирански медии.

Той подчерта, че Иран ще спазва международните правила и разпоредби, но ще поеме управлението на протока. "Разбира се, международните норми ще бъдат спазвани, но Ормузкият проток ще бъде управляван от Иран", добави той.

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

???? Withdraw +1.824385 btc. Next > telegra.ph/COMPENSATION-05-12-9?hs=7a1ba182075cf7e248f33ed1a2baefe1& ????

r234d2

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 30.4 °C
Варна Събота 27.06.2026 29.1 °C
Бургас Събота 27.06.2026 31.1 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 32.3 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 30.5 °C
Русе Събота 27.06.2026 32.3 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 30.4 °C

Дневен хороскоп