Президентите на САЩ и Иран Доналд Тръмп и Масуд Пезешкиан сключиха споразумение за прекратяване на войната в Близкия изток. Ислямската република се съгласи да разреди обогатения си уран в замяна на значително облекчаване на икономическото си положение.
"Току-що го подписах", каза пред репортери американският лидер на излизане от Версай.
Говорителят на иранското Министерство на външните работи Есмаил Багаи, цитиран от държавната осведомителна агенция ИРНА, каза, че "документът е финализиран с подписите на президентите".
Пакистанският премиер Шехбаз Шариф, с чието посредничество бе сключено споразумението, написа в Екс, че то "влиза в сила незабавно".
"Като първа стъпка Иран още веднага ще отвори Ормузкия проток, а САЩ незабавно ще премахнат морската блокада", посочи пакистанският лидер.
Съединените щати публикуваха официалния текст на меморандума за разбирателство, постигнат с Иран през уикенда. Високопоставен служител на американската администрация прочете документ от 14 точки, който очертава разпоредбите за възобновяване на корабоплаването в Ормузкия проток, облекчаване на някои финансови ограничения за Иран и определя очакванията за програмата за ядрени преговори на Иран по време на бъдещи технически разговори.
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
18.06.2026 23:20@@OlDHL