Президентът на Ливан Жозеф Аун днес е обсъдил с американския посланик в Бейрут Мишел Иса подготовката на третата ливанско-американско-израелска среща. Тя ще се проведе по-късно тази седмица във Вашингтон, предаде ливанската новинарска агенция ННА.
Аун е подчертал, че е необходимо да се упражни натиск над Израел, за да прекрати нарушенията на примирието, военните операции и разрушаването на жилищни сгради.
Припомняме, че примирието между Ливан и Израел е в сила от април. Въпреки това всекидневните удари от страна на Израел продължават. Армията на Израел ги оправдава с факта, че се цели по Хизбула, с която не е в примирие. Всеки ден се съобщава за нови разрушения и убити.






