Президентът Илияна Йотова ще посети Априлци, където ще участва в честването на 150-годишнината от Априлското въстание. Тази година се отбелязват и 50 години от обявяването на населеното място за град.
От 20.30 часа на площад "Априлско въстание", кв. "Ново село", държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили ще приеме почетния строй на Националната гвардейска част, както и на 14-и ученически гвардейски отряд. Президентът ще произнесе слово, след което ще се проведе тържествена заря-проверка.
Събитието е част от честванията на годишнината на Априлската епопея, които се провеждат под патронажа на президента. Кметът на Априлци е инженер Тихомир Кукински: " Тържествата в Априлци просто ги отменихме заради бедственото положение и от 23 май за 7 юни, т.е. в неделя, самите тържества ще започнат от 19:00 ч. с концерт на Представителния ансамбъл на Въоръжените сили и след това в 20:30 ч. с тържествена проверка-заря с цялата Националната гвардейска част."
По повод щетите той обясни: "Преодоляването на последствията ще трае доста дълго време, тъй като трябва да възстановят мостове, хората, които пострадаха, ще трябва да възстановяват щетите по собствените си домове.Все още събираме на колко възлизат щетите данни, тепърва предстои."
Българското национално радио ще излъчи пряко тържествената заря-проверка по случай 150 години от Априлската епопея в град Априлци.







old_beggar
07.06.2026 11:58дайте на РОБА свободата и той ще ви намрази, и пак ще търси ново робство и господари, където да превива гръб и да скланя глава! 200% съм сигурен, че ако гнусният червей Иванчо Хаджипенчович не беше подкрепил обесването на Васил Левски и турският съд го беше изпратил на каторга в Диарбекир, след Освобождението ни ако Апостолът се беше върнал в княжество България, българите щяха да го убият, тъй както убиха и Хр. Ботев. лично на мен не ми е ясна каква е целта на сливнишката "пастирка" - соросоидката ил.йотова - неслучайно боко тиквата нарече невчесаната неграмотница „ил.йотова“ ПСП (Проста Сливнишка Пиростия).