Обявена е датата за началото на консултациите с парламентарно представените партии за съставяне на правителство.
Президентът ще проведе срещи с всички политически формации в Народното събрание, като процесът стартира на 5 май, вторник.
„Консултациите ще бъдат проведени с всяка една партия поотделно, както сме правили винаги досега, за да дам възможност на всеки да изкаже своето мнение как ще работи оттук нататък в Народното събрание, как мисли да продължим с проекта за бюджет, дали ще имаме нов бюджет, каква ще бъде законодателната им програма, приоритетите, проектите по Плана за възстановяване“, заяви Йотова пред журналисти в Панагюрище.
„Силно се надявам да има пресечна точка в различните мнения, защото нямаме никакво време за губене“, каза още президентът.
След приключването на разговорите с всички парламентарни групи държавният глава ще връчи първия проучвателен мандат за съставяне на редовно правителство. Той ще бъде предоставен на коалицията, свързана с Румен Радев.
Вчера в края на тържественото откриване на на 52-рото Народно събрание стана ясно, че следващото заседание ще се проведе на 7 май. Това съобщи председателят на парламента Михаела Доцова.
Очаква се именно тогава да започне и работата по същество на депутатите.






