Пред Съдебната палата в София започна протест, организиран от сдружение „Ангели на пътя“, насочен срещу дългогодишното бездействие на институциите и в памет на загиналите деца при катастрофи по българските пътища.
Инициативата бе обявена чрез официалната фейсбук страница на организацията.

„Събираме се срещу дългогодишното бездействие на институциите, които обещават, но не спират смъртта. Ще запалим свещи. Ще пуснем балони и бели гълъби.
Ще сведем глави в памет на онези, които никога повече няма да прегърнат своите родители“, посочват организаторите.

В района на Съдебната палата има засилено полицейско присъствие, а движението е временно ограничено.
Подобни протестни акции бяха обявени и пред всички съдебни палати в страната.

Снимки: БГНЕС / NOVA