Снимка: bTV Жителите и гостите на София ще трябва да се подготвят за сериозна промяна в придвижването с метрото, след като движението на влаковете по част от Линия 3 временно ще бъде преустановено заради строително-монтажни дейности, съобщиха от Централна градска мобилност (ЦГМ).
От 11 май до 20 юни няма да се движат метровлакове между метростанциите „Орлов мост“ и „Хаджи Димитър“. Причината е изграждането и монтажът на съоръжения за бъдещото разширение на третата линия – от ул. „Шипка“ през квартал „Слатина“ до бул. „Цариградско шосе“.
По време на ремонта метростанция „Орлов мост“ ще функционира като крайна спирка за Линия 3. За да се компенсира прекъсването, Столична община и Центърът за градска мобилност пускат временна автобусна линия № М3.
Автобусите ще се движат между площад „Орлов мост“ и ж.к. „Левски Г“, като ще преминават по булевардите „Евлоги и Христо Георгиеви“, „Мадрид“ и „Владимир Вазов“.
В посока „Левски Г“ маршрутът ще преминава и по улиците „Черковна“ и „Поручик Георги Кюмюрджиев“, а в обратна посока автобусите ще минават през ул. „Поп Груйо“.
Временната линия М3 ще се движи:
Първият курс от „Орлов мост“ ще тръгва в 5:09 ч., а последният:
Автобусите ще спират на почти всички спирки по маршрута, с изключение на две временни спирки по бул. „Мадрид“ и ул. „Черковна“.
С въвеждането на новия автобус М3 ще бъде закрита временната автобусна линия № 1ТБ.
От ЦГМ уточняват, че пълното разписание на автобусите, както и подробната схема на маршрута, ще бъдат публикувани на официалния сайт на дружеството от 9 май.







