"Те (участниците в специалната военна операция) се противопоставят на агресивната сила, която се въоръжава и подкрепя от целия блок на НАТО. И въпреки това нашите герои продължават да напредват“, заяви руският президент Владимир Путин в речта си преди началото на Парада на победата в Москва.
"Твърдо съм убеден, че нашата кауза е справедлива, ние сме заедно, победата винаги е била и винаги ще бъде наша!", заяви още Путин.
Речта на руския президент продължи 8,5 минути, според информация на ТАСС. Най-дългата реч на Путин на парада е била през 2022 г. - 11 минути.
Руският лидер поздрави всички с 81-вата годишнина от победата във Великата отечествена война. Путин посочи, че 9 май е главният празник за руснаците, като увери, че страната винаги ще помни подвига на бойците, които са дали живота си за победата над нацизма.
За първи път отряд от военнослужещи от Северна Корея премина по паветата на Червения площад по време на парада в чест на 81-вата годишнина от Победата във Великата отечествена война, отбелязва още ТАСС.







old_beggar
09.05.2026 14:02евро-атлантическа ценност: «Either you're a fascist, or you're nobody.» ЕС (НАТО-2) прие стратегията „Готовност 2030“. и в нея Русия е ясно и недвусмислено определена като главен противник с крайна цел: да се победи и разчлени Русия, превръщайки я в суровинен придатък. но лудите (вкл. и тези от БГ „евро-атлантическата“ ШАЙКА) нямат капацитета да осъзнаят, че последиците от ядрена война са несъвместими със съществуването на цивилизацията...