Руският президент Владимир Путин участва днес в на пленарното заседание на Международния икономически форум в Санкт Петербург (SPIEF). Сред многото теми, за които говори беше целите на Специалната военна операция и необходимостта от денацификация на Украйна.
Вижте какво каза той:
“Постоянно ни казваха: „Каква денацификация? За какво говорите? Какви глупости?“
Как глупости? Съвсем наскоро станахме свидетели на препогребването на нацистки престъпници като герои на Украйна с военни почести и салют. И кой прави това? - Главата на киевския режим, евреин по националност. Ами, просто е ужасно. Само поляците реагираха, малко слабо, а защо реагираха? Защото евреи и поляци, на първо място, и разбира се руснаци, бяха изтребени, както и цигани, именно от тези нацисти по време на Втората световна война. Милион души.
Вече казах това вчера, но си струва да се помни. Това е огромна част от трагедията, наречена Холокост. Милион деца, жени бяха намушкани с вили, изгорени в домовете си.
А сега водачите се препогребват с военни почести, а главата на сегашния режим присъства, отдава им салют и почести. Той прославя нацистите. Ем
и, затова си поставихме такава задача да постигнем денацификация и много разчитаме на помощта на международната общност.”







old_beggar
06.06.2026 13:34маршал Г. Жуков през 1945 г. (за европейците): „Ние ги освободихме от фашизма и те никога няма да ни простят за това.“