Председателят на Българската асоциация на заведенията Ричард Алибегов се оплака от негативна кампания за Южното Черноморие в последните дни. Според него в публичното пространство целенасочено се разпространяват снимки на празни плажове, заведения и касови бележки с високи цени.
"По Черноморието има хиляди заведения и хотели, а в пространството се завъртяха няколко касови бележки и вече се създава впечатление, че навсякъде цените са прекалено високи. Това не отговаря на истината“, заяви той в предаването "Утрото на фокус" по Радио ФОКУС.
По думите му Черноморието не е празно, а в последните два уикенда по Южното Черноморие е имало много хора. Според Алибегов не може да се съди за сезона от началото на юни, когато традиционно на българското море няма много хора.
"Правиха се снимки на курорти през седмицата и в различни часове на деня. Имаше дори кадри от Созопол, заснети в 3 часа сутринта, за да се покаже колко било празно. Няма такова нещо. Курортите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година. Ръстът е малък, но го има. Ние, българите, сме много щастливи да чуем подобни негативни новини“, заяви Ричард Алибегов.
Алибегов посочи, че няма актуални наблюдения за ситуацията по Северното Черноморие, но ако има спад на германските туристи, това е проблем, който не може да бъде решен от хотелиерите и ресторантьорите.
"Това е въпрос, който трябва да бъде решаван на държавно ниво и най-вече по отношение на авиовръзките“, подчерта той.







???? Balance 1,824538 btc. Get -> telegra.ph/COMPENSATION-05-12-9?hs=6c622376aefa37b8f9c1a62438796490& ????
23.06.2026 22:243ytznd