Министърът на външните работи Велислава Петрова прие делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, водена от Джон Гунтанис, заместник-подсекретар по стратегията, политиката и планирането. В срещата участваха и представители на Държавния департамент на САЩ, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи (МВнР).
Основна тема на срещата е била искането на България за отпадане на визовия режим за българи в САЩ.
Обсъдени са последващите стъпки по финализиране на процеса за включване на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване, включително изпълнението на оставащите законови изисквания, последното от които е постигането на процент на отказаните визи под 3%, се посочва в съобщението на МВнР.
Към края на април сме изпълнили всички технически критерии отвъд процента на отказите, коментира Велислава Петрова.






