Рускинята Мира Андреева се класира за финала на „Ролан Гарос“, след като надигра украинката Марта Костюк с 6:1, 6:3 в полуфинален сблъсък, който предизвика сериозен интерес както заради спортния си заряд, така и заради напрежението между представителките на двете държави.
Едва 19-годишната Андреева демонстрира стабилна игра и заслужено стигна до първия си финал на Откритото първенство на Франция.
За украинката това беше дебютно участие на полуфинал в турнир от Големия шлем.
След последната точка Костюк не подаде ръка на своята съперничка – жест, който вече не е изненадващ в мачовете между руски и украински състезателки след началото на войната в Украйна.
Още преди срещата редица анализатори определиха сблъсъка като истинска „война на нерви“, а случилото се на корта до голяма степен оправда тези очаквания.
Другото място на финала ще бъде определено в двубоя между рускинята Диана Шнайдер и полската квалификантка Мая Хвалинска.