Снимка: Plovdiv24.bg 59-годишен мъж бе задържан в Пловдив, след като причини пътен инцидент и направи опит да напусне мястото.
При проверка е било установено, че е управлявал автомобила си с изключително висока концентрация на алкохол – над 3 промила, съобщава „24 часа“.
Малко след катастрофата шофьорът поставил предупредителен триъгълник, след което се опитал да се укрие, напускайки мястото на произшествието.
Полицаите реагирали незабавно и съвместно с екип на Второ районно управление предприели издирвателни действия. Мъжът бил бързо локализиран и задържан.
Тестът с дрегер показал над 3 промила алкохол в издишания въздух.
Двамата мъже – на 35 и 47 години – са били спрени за проверка на булевардите „Освобождение“ и „Съединение“ в жилищен комплекс „Тракия“. И при тях пробите са отчели стойности над допустимите норми.
Органите на реда продължават засилените проверки за употреба на алкохол и наркотици сред водачите в града.






